Ministerstvo vyhlásilo 33. výzvu IROP na podporu muzeí

Nové expozice, revitalizace budov a depozitářů, restaurování sbírek i budování návštěvnických a edukačních center. Na to přispějí dvě nové výzvy Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) spravovaného Ministerstvem pro místní rozvoj ČR, které se zaměřují na česká muzea. Celkem je pro ně připraveno více než 1,1 miliarda korun.

 Výzva č. 33 je určena pro projekty na území méně rozvinutých regionů, 33. výzva IROP má stanovenou částku z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR) ve výši 684,1 milionů korun.

Informace k semináři pro žadatele a příjemce určenému pro vyhlášené výzvy je možné sledovat na webových stránkách IROP. Kategorie regionů naleznete na webových stránkách IROP.

Na výše uvedené výzvy bude navazovat 50. výzva IROP, která se zaměří na revitalizaci muzeí a podpoří integrované projekty realizované na území metropolitních oblastí (Pražská, Brněnská a Ostravská) a aglomerací (Českobudějovická, Hradecko-pardubická, Jihlavská, Karlovarská, Liberecko-jablonecká, Mladoboleslavská, Olomoucká, Plzeňská, Ústecko-chomutovská a Zlínská). Výzva bude cílit na žadatele z kategorie méně rozvinutých regionů a na žadatele z kategorie přechodových regionů. Pro žadatele z méně rozvinutých regionů bude připraveno 733 milionů korun a pro žadatele z přechodových regionů je určeno 332 milionů korun z EFRR. Vyhlášení ITI výzvy je plánováno na prosinec tohoto roku.

Zdroj: https://www.dotaceeu.cz/cs/evropske-fondy-v-cr/novinky/bartos-vice-nez-miliardu-posilame-do-ceskych-muzei