Soutěž EU4U ukázala kreativitu studentů středních škol

Do čtvrtého ročníku středoškolské soutěže EU4U 2021/2022 se přihlásilo rekordních 81 příspěvků. Studenti měli za úkol vybrat zrealizovaný projekt podpořený z fondů EU a zpropagovat jej. Výherci kategorie Natoč video Lucie Kršňáková a Kryštof Kubín ukázali rozsáhlou obnovu kostela Navštívení Panny Marie v Horní Polici. Vítězkou kategorie Vytvoř plakát se stala Ivana Poláková, která si vybrala Přírodovědné digitárium v Brně, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet let vesmírem.

V konkurenci středních škol z celé republiky zvítězila v kategorii Vytvoř plakát Ivana Poláková ze Střední školy grafické v Brně. V kategorii Natoč video vyhodnotila porota jako nejzdařilejší spot Lucie Kršňákové a Kryštofa Kubína z Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou. Studenti této školy obsadili také druhou příčku.
 
Soutěžit mohli studenti z jakékoli střední školy. Odměnou jim kromě marketingové zkušenosti budou i poukazy do internetového obchodu. Ukázky vítězných projektů jsou ke zhlédnutí naEU4U.dotaceEU.czSoutěž pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj.

Přehled vítězů:
 
Kategorie „Natoč video“:
 

Umístění Soutěžící Střední škola Projekt
 
1
Lucie Kršňáková a Kryštof Kubín Gymnázium Dr. Antona Randy, Jablonec nad Nisou
 
Obnova areálu poutního kostela Navštívení Panny Marie v Horní Polici
 
2
Eliška Hofrichterová a Zdislav Duňka Gymnázium Dr. Antona Randy, Jablonec nad Nisou Zajištění ochrany stáda ovcí před útoky vlka obecného
 
3
Ondřej Machu, Lukáš Dulík a Hubert Plášek Gymnázium Jana Pivečky, Slavičín Komunitní centrum Hostětín
 

 
Kategorie „Vytvoř plakát“:
 

Umístění Soutěžící Střední škola Projekt
 
1
Ivana Poláková Střední škola grafická Brno Přírodovědné digitárium – návštěvnické centrum
2 Jakub Vrána Gymnázium a Střední odborná škola Přelouč Hrej fair play!
3 Ondřej Machu, Lukáš Dulík a Hubert Plášek Gymnázium Jana Pivečky, Slavičín Kompostujeme v Mikroregionu Luhačovské Zálesí

Zdroj: https://www.mmr.cz/cs/ostatni/web/novinky/soutez-eu4u-ukazala-kreativitu-studentu-strednich