Konference Prosperující Česko II. řešila, jak fondy EU pomohou růstu ekonomiky

Budoucnost evropských fondů v České republice a možnosti jejich využití představila minulý týden konference Prosperující Česko II. Ta řešila například i otázku, jak evropská podpora pomůže nastartovat českou ekonomiku a pošle ji na cestu hospodářského růstu. Podívejte se na záznam z konference.

První část konference se věnovala tomu, jak bude podpora z evropských fondů vypadat v příštích letech a jak může pomoci české ekonomice zotavit se z následků covidové pandemie. Vystoupili na ní například Daniela Grabmüllerová, náměstkyně pro řízení Sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů, na MMR nebo  místopředseda vlády Karel Havlíček. 

Druhá část konference patřila tématu "chytrých" řešení neboli zavádění moderních technologií do řízení měst a obcí s cílem zlepšit kvalitu života a zefektivnit správu věcí veřejných. O tom, jeslti se Česku daří taková řešení zavádět a jak tomu pomáhá EU, se bavili například Dan Jiránek ze Svau města a obcí ČR nebo Jaroslav Kačerporadce v oblasti implementace inovací a Smart Cities.

Podívejte se na záznam konference.

On-line konference je součástí projektu Proměny českých regionů, který realizuje Economia společně se zpravodajským portálem EURACTIV.cz. Projekt je spolufinancován komunikačním grantem Generálního ředitelství Evropské komise pro regionální rozvoj (DG Regio).

Zdroj: https://www.dotaceeu.cz/cs/evropske-fondy-v-cr/novinky/konference-prosperujici-cesko-ii-resila,-jak-fondy