Pusťte si záznam webináře Vysokorychlostní internet dostupný pro města a obce

Jak zajistit občanům a firmám kvalitní internet, jaká jsou úskalí výstaveb elektronických komunikací, které právní normy se jich týkají, návody na řešení majetkoprávních vztahů a služebností, prezentace Jednotného informačního místa aj. Webinář nabídl praktické informace a kontakty, další se uskuteční 22. dubna.

Celou řadu praktických témat souvisejících se sítěmi elektronických komunikací otevřel webinář, který v rámci projektu Broadband Competence Office ČR (BCO)  zejména pro starosty a další představitele samospráv a pracovníky IT oddělení uspořádalo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR (MPO), Český telekomunikační úřad (CTÚ), Sdružení místních samospráv ČR (SMS ČR) a Svaz měst a obcí ČR (SMO ČR).

Na webináři, který sledovalo prostřednictvím počítačů cca 200 lidí, a který lze zhlédnout na https://youtu.be/KurFfQbl1CE, ČTÚ prezentoval zavádění elektronických sítí s důrazem na specifika pro města a obce a Jednotné informační místo. Tato a další témata se budou podrobně probírat i na dalším webináři, který se uskuteční 22. dubna. Účast na akci je možná po registraci prostřednictvím webových stránek https://www.ctu.cz/, odkaz je i na webu https://bconetwork.cz/.

Více informací na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu.

webinar internet

Zdroj: https://www.mpo.cz/cz/rozcestnik/pro-media/tiskove-zpravy/kvalitni-internet-do-mest-a-obci--webinar-nabidl-prakticke-informace-a-kontakty--dalsi-se-uskutecni-22--dubna--260665/