Evropské fondy podpořily vznik mýdlárny na českolipsku

Inspirujte se úspěšnými projekty v našem regionu. V historických prostorách fary ve Volfarticích vznikají ručně vyráběná mýdla z místních přírodních zdrojů. Finance z Evropských fondů využívají nejen k podnikání, ale i k rekonstrukci objektu fary.

Cílem projektu je vznik nového environmentálního sociálního podniku Mýdlárna Koukol ve Volfarticích, střediska spolku Koukol a jeho ekonomická stabilizace. Novou podnikatelskou aktivitou podniku je prodej ručně za studena vyráběných přírodních mýdel. Cílem projektu je vytvoření 3 nových pracovních míst pro osoby znevýhodněné na trhu práce a zajištění správného obhospodařování = péče o louky 14,5 ha v okolí fary, které povede ke zvýšení druhové pestrosti rostlin a živočichů tohoto místa.

jc projekt v cislech denik 630

Více o projektu naleznete na www.mapaprojektu.cz nebo v článku na webových stránkách Deníku. Prohlédnout si také můžete videa, která představí prostory mýdlárny, a to pod těmito odkazy: https://www.youtube.com/watch?v=q8RZHO8IBeM&feature=emb_logo ; https://www.youtube.com/watch?v=FBw-XXSjYJI&feature=emb_logo .

photo 1508759073847 9ca702cec7d2

Zdroj: https://www.dotaceeu.cz/cs/evropske-fondy-v-cr/novinky/evropske-fondy-pomahaji-unikatni-dilna-na-fare-u-c