Program Antivirus - podpora zaměstnanosti i pro NNO

Program MPSV Antivirus – podpora zaměstnanosti je určen i neziskovým organizacím, které jsou zaměstnavatelem. Program ochrany zaměstnanosti Antivirus má pomoci firmám ochránit pracovní místa. Stát bude prostřednictvím Úřadu práce ČR kompenzovat firmám vyplacené prostředky.

 Příjem žádostí o podporu zaměstnanosti z programu Antivirus bude zahájen 6. 4. 2020 ve 12.00 hod. Podávání žádostí bude plně elektronizované, odkaz na rozhraní bude zveřejněn také na webu Ministerstva práce a sociálních věcí. Žádosti se podávají průběžně, nejde tedy o program s přesně určenou finanční alokací. Veškeré podrobné informace včetně odpovědí na nejčastěji kladené otázky k tomuto programu naleznete rovněž na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí.

Podpora je nastavena tak, že zaměstnavatel bude žádat o refundaci vyplacených náhrad mezd po skončení vykazovaného období, tj. po skončení kalendářního měsíce, za který bude o příspěvek žádat. Za měsíc březen tedy bude zaměstnavatel podávat žádost na počátku měsíce dubna, za měsíc duben na počátku května. Kompletní manuál pro zaměstnavatele k programu Antivirus naleznete ZDE neb si pusťte Videonávod na vyplnění žádosti.

Kontaktní osoby k programu "Antivirus" pro jednotlivé okresy Libereckého kraje jsou:

  • Liberec: Jitka Kuncová 950 132 459; Olga Valecká 950 132 467
  • Česká Lípa: Radek Studený 950 108 430
  • Jablonec nad Nisou: Kateřina Marešová 950 120 458
  • Semily: Stanislava Vyplelová 950 160 43

antivirus mpsv

Zdroj: https://www.mpsv.cz/web/cz/antivirus