Výstava o evropských dotacích se přesouvá do Turnova

Co vše se dá financovat za pomoci příspěvků z Evropské unie?  Prostřednictvím putovní výstavy se můžete inspirovat projekty, které byly zrealizované v našem regionu po roce 2020, a „Odhalit tajemství evropských fondů“.

 

Výstava, která vznikla v rámci projektu Regionální stálá konference Libereckého kraje, má za cíl přiblížit tematiku evropských dotací široké veřejnosti a prezentovat úspěšné projekty z území Libereckého kraje. Na deseti stojanech se tak máte možnost dozvědět například jak na dotace z EU krok za krokem, jak funguje portál ISKP21+ nebo co jsou hospodářsky a sociálně ohrožená území a kde je v našem regionu najít.

„Jsem rád, že můžeme jako kraj přiblížit konkrétní projekty, které financujeme prostřednictvím zdrojů z Evropské unie. Výstava nabízí různým cílovým skupinám svou přidanou hodnotu, ať už se jedná o veřejnost nebo budoucí investory, kteří se mohou inspirovat úspěšnými příklady z našeho regionu“ uvedl Jiří Ulvr, člen rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Od dnešního dne si výstavu můžete prohlédnout v budově Městského úřadu v Turnově (ul. Skálova). K vidění zde bude do 31. července, vstup je zdarma.

„Turnovští si mohou ve výstavě prohlédnout projekty přímo z jejich města, a to modernizaci učeben tří základních škol nebo vybudování Polyfunkčního komunitního centra“ doplnil Jiří Ulvr.

Pokud máte zájem, aby výstava navštívila i Vaše město/obec, neváhejte nás kontaktovat. Nezapomeňte také sledovat Facebook Regionální stálé konference, kde si můžete prohlédnout fotografie nebo přečíst aktuální informace z oblasti dotačních příležitostí.