Na MMR proběhlo celostátní setkání Místních akčních skupin

Při příležitosti letošní Valné hromady Národní sítě Místních akčních skupin se do Prahy sjelo přes 150 zástupců členských organizací ze všech koutů České republiky. Valná hromada schválila výsledek hospodaření organizace a výroční zprávu za rok 2023. Tématem byl také společný postup v jednáních o programovém období 2028+, aby byl pro venkov zajištěn dostatek finančních prostředků.

První den se nesl v duchu setkání připravených pracovními skupinami. Po celé Praze se konalo několik odborných seminářů a vycházek. Doprovodný program zakončil společenský večer v Národním zemědělském muzeu. Vrcholem dvoudenní akce bylo samotné zasedání Valné hromady v prostorách Akademie veřejného investování.

Valná hromada schválila výsledek hospodaření organizace a výroční zprávu za rok 2023. Nejvýznamnějším výstupem celostátního setkání je koordinace postupu pro nadcházející období evropských fondů. O podobě programového období 2028+ se aktuálně vyjednává nejen v Bruselu. Účastníci se shodli, že pouze společný postup může venkovu zajistit odpovídající finanční prostředky a přijatelné administrativní podmínky.

Celou fotogalerii naleznete zde.

Zdroj: https://irop.gov.cz/cs/ostatni/web/novinky/na-mmr-probehlo-celostatni-setkani-mistnich-akcnic